All Posts

Bratři Hemerkovi a pronájem závodního vozu podruhé

Bratři Hemerkovi a pronájem závodního vozu podruhé

BRATŘI – Aleš Hemerka a Patrik Hemerka. Toto je sestava, která si usedla se startovním číslem 78 do pronajatého vozu Honda Civic VTi 6g podruhé, a to na ČMPR Rally Kroměříž ve dnech 03.-04.10.2020.
Udělali jsme kratší rozhovor, kde jsme se přímo Aleše zeptali, jak vše probíhalo: 
1. Aleši, na začátek se nám prosím trochu představ…Odkud pocházíš? Jak ses dostal k závodění?

Já i bratr jsme původem ze Sadské (Já nyní už cca 7let Nymburk). Vůně benzínu mě lákala od ranného věku. Na první start amatérského Rally pořádaného Milanem Blahoutem jsem se ale dostal až cca v 19 letech. Před tím jsem žádné zkušenosti neměl. Přeskočilo to u nás v rodině vlastně jakoby ob jednu generaci. V 70 a 80 letech minulého století závodili (okruhy, vrchy) úspěšně můj děda s jeho bratrem (bratři Krupičkovi). Na tu dobu byli na jejich „stodolnické“ poměry velice úspěšní a známý u nás i za hranicemi. Konkurovali a většinou i poráželi týmy jako (Enge, Charouz atd..) Jezdili s vozem Zástava (Fiat 127 Abarth) ve skupině do 1300cm3. (Jejich vůz byl na tu dobu neskutečně našlapaný. Točilo to 11 000 ot s výkonem okolo 150HP). Děda i jeho bratr Ladislav ale měli oba dcery, které logicky nejevili o motorsport takový zájem. 20 let po ukončení jejich kariéry jsem se poté přihlásil už jako dospělí já.. 😊 😊. Nejdříve se lehce postupně poupravoval původně náš rodinný vůz Opel Astra F. (cca 2008-2014) na amatérské rally. Někdy tuším v roce 2014 se za pomoci dědy a jeho bratra a dalších špičkových odborníků postavilo konkurence schopné auto na závody do vrchu AlFa Romeo 147,E-2000, se kterým se nasbíralo v letech 2015 až 2018 spoustu úspěchů. Nicméně vždy byl ale můj tichý sen startovat ve skutečné rally. Ať si říká kdo chce co chce u mě je to prostě královská disciplína.. Nyní pokud je volný čas a že ho moc není (rodině, práce 😊 😊) kombinuji závody do vrchu a rally..

Při volbě navigátora padla jasná volba na bratra Patrika, kterému benzín též voní ( i když u něho vedou spíše motorky). Pokud se jede trochu v tempu, myslím si, že to není šálek kávy pro každého. Já bych to osobně dělat nemohl. Patrik se nebojí, dokáže v klidu číst rozpis a dívat se na trať. Dále auto za jízdy cítí a dokáže sám rozpoznat kde co případně po průjezdu vložkou upravit. Na to, že jsme v úplných začátcích, jde mu to podle mého názoru výborně a nedokážu si vůbec představit, kdo z mých přátel by ho mohl nahradit…

 

2. V závodním voze Honda Civic VTi jsi seděl podruhé (je to tak?),  jak rychle sis zvykl na toto auto?

Na vůz Honda Civic VTi jsem si zvykl rychle. Auto je velice dobře čitelné, podvozek je dobře nastavený (není to tvrdé, ani měkké). Prostě taková klasická „předokolka“.Hlavně vlastně jsem nejezdil nic jiného, takže mi stačí pár zatáček a zvyknu si asi na každou „předokolku“. Tyhle Hondy Civic Vti jsem měl v hledáčku dlouhou dobu… Už jako malý kluk, když jsem se koukal na výsledky soutěží vím, že na rozdíl od jiných vozů jsou (pokud se neudělají přehnané zásahy) nesmírně spolehlivé a většinou vždy vidí cílovou rampu. A to i dnes, když už jsou to téměř historické kousky 😊 😊. Dále pak je to otáčkový motor a to prostě nejde nemít rád – hlavně pokud je to v kombinaci s krátkou převodovkou a pak v podstatě zpívá pořád v rozmezí 6500-8500 ot.. To je prostě já říkám „Labutí píseň“. Jediná škoda je, že doba je v tomto ohledu jaká je a tyto motory se už nevyrábí. Dnešní „nafouklé malorážky“ s velkým zátahem od spodu jsou z mého pohledu proti tomuto koncertu jen hrubá záplata ☹☹.

 

 

3. Jak hodnotíš podnik ČMPR Rally Kroměříž? 

Sice máme pramálo zkušeností, takže těžko něco kritizovat a druhé vyzdvihovat. S bratrem se ale shodujeme, že Rally Kroměříž byla i přes pro nás dlouhou vzdálenost (260 km) zatím nejhezčí soutěž, co jsme absolvovali. RZ 2 a RZ3 byla hodně rychlá (na srdíčko) 😊 až se divím že si to pořadatel takto troufl (rychlý průjezd vesnicemi, skoky..). Dále kolem trati všude spoustu diváků. Na první pohled je prostě vidět, že díky bohu zatím ještě u Vás (kolem Zlína – kolébka rally) jsou tomu lidé naklonění a po celou dobu soutěže panuje všude dobrá nálada. U nás ve středních a západních Čechách se toto říct rozhodně nedá. Atmosféra v depu je též vynikající – především pak u Nás 😊. Stáj SILPONIX má z našeho pohledu na amatérkou úroveň hodně vysoký standard. Od přípravy vozu, konzultace v nastavení vozu, po možnosti obutí různých typů pneumatik atd.. Není tomu snad co vytknout. K seznamovacím jízdám se raději nebudeme moc vyjadřovat. Mám takový pocit, že kdyby si nás při najíždění někdo nahrál, tak by se asi potrhal smíchy. Nejsme prostě, ještě tak zkušení (hlavně já), abych mohl konstantně jet nějakou rychlostí a prostě to sypat z rukávů. Mnohokrát si nejsem jist v nájezdové rychlosti atd atd a tak často zastavujeme a vznikají různé zábavné diskuse.. 😊

 

4. Byli jste s Patrikem nervózní nebo jste si závod spíše užívali? Detaily z RZ? 

 

Nevím jak Patrik ale já jsem celé závody vždy celkem dost (přirozeně) nervózní. Pokud se snažíme jet alespoň trochu nějaké tempo, člověk neví dne ani hodiny kdy se ocitne někde ve škarpě na střeše 😊😊 Zároveň to je ale vlastně jedna z věcí proč to děláme (ten adrenalin v žilách). Jinak si samozřejmě soutěž vždy užíváme. Jedeme si vždy udělat hezký víkend a pobavit se. To je asi ten nejhlavnější důvod proč to vlastně člověk dělá… 

Co se týký detailů z RZ, tak konkrétně na této soutěži jsme měli celkem dost krizových situací ve velké rychlosti, které se podařilo zvládnout (RZ2 a RZ3), naopak v RZ 1 došlo v relativně malé rychlosti k lehké krizové situaci, kterou se sice podařilo řidičsky zvládnout a bohužel došlo k defektu přední pravé pneumatiky, kterou jsem bohužel vzhledem k naší totální nepřipravenosti na tuto situaci měnili cca 5 minut. Tento defekt pneumatiky na RZ 4 nás tedy bohužel odsunul do samých končin výsledkové listiny. když jsme si s bratrem druhý den ze srandy počítali, jaký by byl náš celkový čas pokud bychom neměli defekt, vycházelo to na 7. místo z 32. startujících ve skupině ( dojelo cca 23 ), což nám příjde na v podstatě Nkovou Hondu Civic VTi slušné a měli jsme z toho dobrý pocit… 

 

 

5. Závěr – Jaké jsou plány na další rok? Budeš pokračovat v závodění? 

Plány nejsou zatím v podstatě žádné. Hlavně v téhle nejisté době. Nic méně pokud vše půjde normálně (málo koronaviru, hodně práce a pevné zdravý), tak bych chtěl příští sezónu jet cca 2 ZAV se svou Alfou a pak společně s bratrem Patrikem cca 2, či 3 závody ČMPR jak jinak, než s Vaším vozem Honda Civic 1,6 Vti.. 😊

 

A výsledek?

Celkové 36. místo z 134. startujících posádek

Ve skupině A2 11. místo z 32. startujících posádek

 

Silponix HONDA Motorsport, Deryl Van Hoorn Racing

 

XXVIII. Rally Vyškov v čele s posádkou O.Mezihorák x V.Mudrák

XXVIII. Rally Vyškov v čele s posádkou O.Mezihorák x V.Mudrák

Pod startovním číslem 57 se tohoto závodu zúčastnil jezdec Ondřej Mezihorák společně s navigátorem Vojtou Mudrákem, který ve většině závodů sedí na sedačce spolujezdce Tomášovi Vyvlečkovi. Nyní ale kluci usedli do závodního auta spolu.

 

Výsledky:
22. místo v RSS z 104. startujících posádek
3. místo ve třídě 18

 

Silponix HONDA Motorsport

 

12.09.2020 a M&M v Kopřivnici

12.09.2020 a M&M v Kopřivnici

Byl krásný sluneční sobotní den, kdy se kluci zúčastnili závodu na polygonu TATRA KOPŘIVNICE s Hondou Civic 5g. A Výsledek? 1. místo ve třídě 1600.
Jezdec: Marek Horák, spolujezdec: Michal Menšl

Foto: Radim Pustějovský

Zlatý věnec v Sedlčanské kotlině!

Zlatý věnec v Sedlčanské kotlině!

O víkendu ve dnech 4.-6.9.2020 se konal závod v Sedlčanské kotlině – RALLYCROSS. Zúčastnil se ho i jezdec Michal Sklenář se svým týmem. Jezdí zde již několik let a letos tomu nebylo jinak.

 

Michal Sklenář:
Víkend pro nás nemohl dopadnout lépe. Po přestupu z Historiků do divize STC 1600, byl můj tým včetně mne zvědav, jak se nám bude dařit, kdy už první dva závody napověděly, že to byla dobrá volba. Sobotní podvečerní první rozjížďku jsem vyhrál. Na nedělní ranní rozjížďku padla MOJE volba, obout mokré a měkké pneu, což se ukázalo jako úplný nesmysl a já dojel poslední. Do třetí rozjížďky jsem nastupoval s vědomím, že musím vyhrát a to se povedlo.Semifinále se nejelo, takže nás čekalo rovnou finále. Vzhledem k tomu, že naše finanční možnosti mi nedovolují koupit nové pneu, tak jedu většinou použité z rally a to byl jeden z problému při startech i ve finále, protože moje auto celý víkend neodjíždělo. Do samotného finále jsem nastupoval z druhé řady, start se mi opět nepovedl a já se zařadil na 5. místo.Nyní musím pochválit pořadatele za změnu trati po startu, kdy člověk může hned v prvním kole do Jokeru Lapu a samozřejmě za parádně připravenou trať, čehož jsem také využil a mohla začít stíhací jízda za co nejlepším výsledkem, který se povedl na výbornou a já mohl v cíli slavit fantastické první místo. Závěrem musím říct, že tohle bylo asi moje nejcennější vítězství, jakého jsem kdy dosáhl a za toto všechno patří velký dík mému malému, ale o to více úžasnému týmu v čele s Ondrou ze Silponix Racing, bráchovi, tátovi a DVH Racing teamu, pod kterým mám možnost závodit.
GRATULUJEME MICHALE! Skvělý výsledek! 
DVH Racing – Kowax Valmez Rally 2020

DVH Racing – Kowax Valmez Rally 2020

St.č. 100: František Navrátil, který závodil s vozem Honda Civic VTi bílé barvy se příhlásil na Kowax Rallysprint v rámci 1 dne a na sedadle spolujezdce vedle něj poprvé usedl Lukáš Sedláček.
Po splnění technické, administrativní přejímky, která se konala v pátek 07.08.2020 a splnění seznamovacích jízd se těšila posádka na druhý den, na to hlavní – ZÁVOD.
1. etapa soutěže
V první etapě soutěže odstartovala posádka v sobotu ráno do 4 RZ a to: Fulnek, Lešná, Bystřička a Tatra.
Nejobtížnější byla RZ Tatra, která se jela přímo na polygonu Tatra v Kopřivnici hlavně díky utáhlým zatáčkám a střídavém povrchu tratě. Po této erzetě posádka dojela do depa, kde mechanici zkontrolovali vůz a posádka si mohla na chvíli odpočinout, než vyrazila do 2. etapy závodu.
2. etapa soutěže 
Zde se jeli stejné typy rychlostních zkoušek. Posádka ale zrychlovala a časy to jen dokazovaly. Každou odjetou RZ se zlepšovali.
Závod byl náročný, ale řidič i spolujezdec dojeli v pořádku do cíle.
VÝSLEDKY: 
Jezdci DVH Racing dojeli úspěšně a dokončili závod na 2. místě ve třídě 15 a 31. místo v RSS.
Bohužel kvůli situaci Covid-19 se vyhlášení ani předávání pohárů nekonalo. My si odvážíme zážitky a zkušenosti z této náročné soutěže.
Gratulujeme posádce k umístění! Děkujeme za umožněný start DVH Racing, zároveň jako hlavnímu sponzorovi.

 

Silponix Racing – Kowax Valmez Rally 2020

Silponix Racing – Kowax Valmez Rally 2020

Pro náš tým první RALLY v roce 2020.  KOWAX VALMEZ RALLY ve dnech 07.-09.08.2020.
St. č. 59: Tomáš Vyvlečka x Vojtěch Mudrák: Honda Civic VTi 5g
Tato posádka byla přihlášena na Kowax Valmez Rally, čili Mistrovství ČR na oba závodní dny.
Bohužel po 4 RZ Tomáš Vyvlečka s Vojtou Mudrákem museli odstoupit z důvodu technické závady.
St.č. 61: Ondřej Mezihorák x Daniel Hamšík jeli tento závod v rámci Kowax Rallysprintu: Honda Civic VTi 6g šedá
 Výsledky: 3. místo ve třídě 18 a 25. místo v RSS

Po splnění technických přejímek, které se konali v pátek 07.08. jsme se ve večerních hodinách konečně dostali do servisu na polygon Kopřivnice, kde jsme společně mohli vytáhnout věci z dodávek a rozbalit servisní zázemí. Večer jsme se ubytovali nedaleko servisu a mohli se těšit na start. Spolujezdci si ještě večer poupravili a zvýraznili své rozpisy, aby se v nich skvěle orientovali a mohli navigovat své řidiče v samotném závodu.
Potom, co jsme dojeli ráno v sobotu do servisu, mechanici ještě zkontrolovali auta, vyleštili okna a posádky se pomalu ale jistě převlékali do závodních kombinéz a usedali do aut, aby mohli vyjet na první etapu, která měla 4 RZ. Už od rána bylo počasí velmi příznivé. Slunce svítilo jako o závod.
Bohužel kvůli situaci Covid-19 se vyhlášení ani předávání pohárů nekonalo. My si odvážíme zážitky a zkušenosti z této náročné soutěže.
Děkujeme za servisní zázemí mechanikům a lidem v servisním zázemí.
Sponzoři: DVH Racing, Motoforza, ABN baterie servis, Silponix
Díky za fotky: Rallyservice a Zdeněk Weiser

 

Tým Silponix Racing
Žlutá Honda CRX ve třídě SuperTouringCars

Žlutá Honda CRX ve třídě SuperTouringCars

Michal Sklenář ve zkratce:

Závody v Sedlčanech máme za sebou,od sobotního tréninku ,který jsme vyhráli nám rychlost nechyběla. RozjížĎkami jsem prošel umístěním 1,2,1, to nám dalo v součtu nejvÍce bodu a pole position do finále, jenže počasÍ nám nepřálo a cca od 14:00 začAlo intenzivně pršet a finálová jízda se jela v prtrži mračen a neskutečně moc vody a bláta, joker lap skoro nešlo projet. Start se mi nepovedl a zařadil jsem se na 2 mÍsto, chvÍlemi jsem zkoušel utočit,ale vody a blata šlo na mé sklo tolik, že viditelnost byla malá a do risku jsem nešel,tak jsem to chtěl hlavně dovést celé do cíle , což se podařilo. Vezeme 2.místo v divizi SuperTouringCars do 1600.

Motoristická sezona se nám pomalu rozjela na plné obrátky a to platí i pro rallycrossové závody.
Po prvním závodě v Sosnové se republikový šampionát a mistrovství  Zony střední Evropy přesunulo 1.8-2.8. 2020 do Sedlčan.
Na tento závod se těšil i jezdec týmu DVH Racing, Michal Sklenář.
Pro maximální jistotu a přípravu se Honda CRX se kterou závodí, odvezla k Ondrovi do Silponix Racing na kompletní kontrolu motoru a celého auta. Bohužel ani Michalův brácha Lukáš ani Ondra se jako jeho mechanici tohoto závodu nemohli zúčastnit, takže veškerá tíha závodu a servis na závodech musel zvládnout samotný jezdec se svým tátou.
Páteční odpolední příjezd na závodiště do Sedlčan proběhl bez problémů, tentýž večer Michal stihl absolvovat technickou přejímku, kde v jeho kategorii STC 1600 bylo převzato 7 závodních aut. V sobotu po polední byly na plánu měřené tréninky a následně odpoledne první rozjížďka.
Celý závodní víkend vám popíše samotný jezdec :
Sedlčany patří k mé nejoblíbenější trati, ale jelikož jsme přestoupili jiné divize, nikdo nevěděl, jak se nám bude dařit proti soupeřům. Milé překvapení přišlo hned po měřeném tréninku, který jsem vyhrál a to mi dalo velký impuls do dalšího průběhu závodu.

Sobotní odpoledne byly na plánu 1. rozjížďka, která se jela na suchu, mě se povedlo dobře odstartovat a já ji s přehledem vyhrál. To bylo pro sobotu vše, následovala kompletní kontrola auta a spřádání plánů na neděli.
Nedělní probuzení nám moc úsměvu na tváři nevykouzlilo, protože v noci se přihnala bouřka se silným deštěm a ze závodní tratě bylo rázem bahniště a vzhledem k tomu, že naše divize startovala jako jedna z prvních bylo jasné obout ty nejlepší mokré pneu co máme, aby jsem tuto  2. rozjížďku důstojně odjel, což se povedlo a já skončil na druhém místě s nechtěným závažím v podobě 100 kg bahna.
Kolem poledne už trať oschla a s vědomím toho, že se nepojede semifinále jsem do 3. rozjížďky nastupoval s jasným cílem a to vyhrát. To se povedlo a mě to po součtu bodů dalo nejvyšší bodový zisk a zajištění první místa na startu finále.
Chvíli před naším samotným finále začalo opět pršet, což nevěstilo nic dobrého a plán na sucho, který byl dobře odstartovat a poprat se o vítězství se změnil na plán nějak odstartovat a hlavně tohle finále dojet a utržit co nejlepší bodový zisk. Nakonec i přes hrozivé podmínky z toho bylo v cíli krásné druhé místo v divizi SuperTouringCars do 1600.

Tímto bych chtěl hlavně poděkovat tátovi, který jako jediný byl celý závodní víkend po mém boku a plně mi nápomocen. Velké díky patří DVH Racing teamu, který mě podporuje a díky němu se můžu účastnit těchto závodů a v neposlední řadě Ondrovi ze Silponix Racing za přípravu auta.
Další závod nás čeká opět v Sedlčanech a to 5.9-.6.9. 2020 , kde budeme chtít opět útočit na příčky nejvyšší., tím jsou všichni příznivci a fanoušci rallyrcrossu srdečně zváni.

 

Tým Silponix Racing a DVH Racing 
Bratři Hemerkovi a pronájem závodního vozu Honda poprvé

Bratři Hemerkovi a pronájem závodního vozu Honda poprvé

Bratři Hemerkovi měli jet už závod ČMPR Rally Hořovice, ale kvůli celosvětové situaci Covid-19 se tato rally zrušila. Domluvili jsme se společně, že pojedeme na RALLY ŽELEZNÉ HORY ve dnech 31.07.-01.08.2020.
Cca týden před samotným závodem jsme ještě udělali test, kde se řidič A. Hemerka a spolujezdec P. Hemerka s vozem seznámili, vyzkoušeli intercom a probrali detaily. 🙂
Pro nás to byla velká neznámá, nikdy jsme na tomto závodě nebyli. V pátek brzy ráno jsme vyjeli z Otrokovic, aby jsme byli na dohodnutý čas v Chrudimi. Dojeli jsme do servisní zóny a během toho, jak kluci najížděly tratě jsme postavili servisní zázemí a porozhlédli se kolem kolik pěkných aut dorazilo na tento závod. Konkurence byla vysoká a o tom to je. Večer jsme se ubytovali a v sobotu ráno se mohlo jít na věc.

 

Každou dojetou RZ se posádka zlepšovala. Šlo vidět, že Aleš má tzv. ,,v rukách“ hlavně i díky tomu, že sám jezdil závody do vrchu. Patrik jako nováček v navigování se rychle učil a celou posádku také díky dobrému navigování dovezl v pořádku do cíle.
Výsledky: 
41. místo z 136. přihlášených posádek
11. místo ve skupině A2

 

Děkujeme sponzorům za umožněný start v závodě DVH Racing
Díky mechanikům za odvedenou práci v servise
Firmě Protlum za kvalitní tlumiče
Rallyservice za skvělé fotky

 

Silponix Racing, DVH Racing, Protlum, Rallyservice 

 

 

 

Marek Horák – Kopr Cup se skvělým výsledkem

Marek Horák – Kopr Cup se skvělým výsledkem

Po Markovém rozmýšlení zajet si i něco jiného, než je okruh Vysoké Mýto se rozhodl dojet za námi už v pátek 17.07., aby se zúčastnil závodu v Kopřivnici 18.07.2020.
Pro Marka to byla velká neznámá, byť už jen proto, že vzdálenost od jeho domova činila cca 150 km a co si budem, když jsou závody dál od domova je to prostě jiné. Po přijetí do Kopřivnice Marek splnil administrativní přejímku a dostal startovní číslo 97. S dobrou náladou se postavil se svým závodním vozem Hondou Civic 5g na start. První byly dvě seznamovací jízdy, kde si se spolujezdcem projeli v klidu trať a napsali si vše potřebné. Nejen, že zde byl poprvé, ale ani počasí moc nepřálo a bylo dost proměnlivé. Chvíli svítilo slunce, chvíli pršelo a tak to bylo celý den. Díky větším časovým rozestupům na trati se muselo u startu čekat a o to více byl nervozní (v tom správném slova smyslu – už se těšil na závodní trať).

S úsměvem na tváři se vracel do servisu a těšil se na další RZ, kterých se jelo celkem 5. Po každé RZ se zlepšoval a zlepšoval. Když jsme sledovali, jak projíždí retardéry, každý další průjezd byl rychlejší. To ovšem nebyla jen domněnka, ale fakt, protože to dokazovaly i časy. Z celkově startujících 57. posádek se umístil na 13. místě a v kategorii do 1600 byl na 4. místě. Super výsledek ze kterého jsme byli nadšení.

 

Tým Silponix Racing