RALLY sezóna 2019 týmu Silponix Racing

V první řadě chci poděkovat těm, kteří se podíleli na přípravě závodních aut na naší dílně v Otrokovicích. V první řadě Ondrovi Mezihorákovi a Domčovi Pavlačkovi, kteří aktivně připravují závodní auta na závody, dávají autům maximální péči, aby se v nich závodníci cítili bezpečně, jistě, komfortně a to hlavní: aby závodní auto bylo spolehlivé a fungovalo na tratích po ČR.

Za sebe i za naši firmu Silponix chci poděkovat ostatním firmám či jednotlivcům, kteří se také hodně podíleli, a to jak po finanční stránce, tak i v podporování jinými způsoby. Jsou to hlavně:

– Motoforza
– ABN baterie servis
– Batmax servis
– Protlum Racing Suspensions
– Stavebnictví Buršík
– Zitec Racing
– HONDA Zemčík
– Odiss Oil MOTUL

 

Posádka, která již několikátým rokem společně řádí po českých erzetách je jezdec Tomáš Vyvlečka a jeho navigátor Vojtěch Mudrák. Bílá Honda Civic VTi 5.generace se kterou závodí je ukazatel toho, že i stará Honda jede. Letošní sezóna pro ně byla náročná, ale po Vsetínské rally se nyní mohou pyšnit titulem ve třídě 12 – mistři 2019 MČR.
Na posledním Rallysprintu Vsetín vybojovali 1. místo ve třídě 12 a 21. místo celkově.

 

Honda Civic VTi 6.generace se kterou závodí řidič Ondra Mezihorák společně s navigátorem Daniel Hamšík ve třídě 9 letos spolu odjeli dva závody – Rallysprint Kopná a Rallysprint Vyškov. Na obou dvou závodech získali 1. místo. Třetí závod, na který se jezdec Ondra Mezihorák přihlásil byl Rallysprint Pačejov, kde se bohužel Daniel nemohl ze zdravotních důvodů zúčastnit, tak za něj zaskočil zkušený navigátor Vojta Mudrák, tam se nic nezměnilo a také na tomto, pro řidiče neznámém závodě, brali 1. místo ve třídě.
V řadách Rallysprint série bere Ondra Mezihorák a Daniel Hamšík 1. místo a také se mohou pyšnit titulem MISTR ve třídě 9 RALLYSPRINT pro rok 2019.

 

Když přejdu zmínku o stálých jezdcích v týmu dostanu se až k letošním nováčkům, kteří si pronajali náš závodní vůz Honda Civic VTi a okusili si ostrý závod v RALLYSPRINT sérii.

V první řadě bych chtěla zmínit Františka Navrátila, který na začátku roku usedl do závodního auta na Rally Kopná. Se spolujezdcem Adamem Zapletalem vybojovali 1. místo ve třídě 15.

 

Následoval Rally Vyškov, kde jako nováček usedl do závodního auta Radim Růžička s navigátorem Roman Zábojník. Už od první chvíle mi bylo téměř jasné, že tato posádka si skvěle padla do noty. Výsledky, které tato posádka předvedla byly obdivuhodné. Na jejich společném prvním závodě se jim podařilo vybojovat 1. místo ve třídě 15. Štěstí a připravenost je doprovázelo i další závody.
Jejich další společný závod následoval Rally Pačejov, kde také nezklamali a vezli si domů 1. místo ve třídě. Na posledním již zmiňovaném závodě Rally Vsetín získali 2. místo ve třídě 15 a pro rok 2019 jsou MISTŘI v Rallysprint sérii ve třídě 15.

 

Nechci opomenout ani nováčka David Ševčík, který jako mladý nadějný jezdec se letos také poprvé usadil do horké sedačky v roli řidiče na rally podnicích. Plány pro rok 2020 zní jasně, těšíme se na ně společně s ním.

 

Také jezdec  Jakub Šroubek, který letos usedl do naší šedé Hondy Civic VTi na podniku I. Rallye Kroměříž není vyjímkou. I když má za sebou už několik závodů v jiné značce vozu, letos se rozhodl zkusit štěstí s pronajatým vozem Honda a nezklamal… s autem i s navigátorem dojel v pořádku do cíle a díky silnému dešti a blátu na erzetách jel opatrně a vyplatilo se.

Abych to shrnula, děkujeme všem, kteří se s námi podíleli na letošní rally sezóně 2019. Všem fanouškům, kteří fandí u trati, dojdou osobně podpořit do servisu a i těm, kteří nás podporují z domova… rodině, kamarádům, přátelům a všem našim známým a příznivcům.

O perfektní fotky se letos staral Dan Šimek z Rallyservice.
Díky také Protlum za dodání kvalitních tlumičů do všech našich závodních aut.

 

Tým Silponix Racing