Na tomto závodě se představil jezdec Michal Sklenář s žlutou Hondou CRX 2g. Ti, kteří Rallycross sledujete ho jistě znáte… 
Report k tomuto závodu: 
Rallycrossová sezóna se přehoupla do své druhé poloviny a to závodem 22.6.-23.6. v Sosnové u České Lípy. Zde se jela zóna Střední Evropy, český mistrák, Česká trofej historických vozidel a RX Cup. Převzato do všech divizí bylo přes 140 aut.
Náš jezdec Michal Sklenář se žlutou Hondou CRX 2g byl mezi 9 přihlášenými jezdci do kategorie ČTHV do 1600ccm. V následujících řádcích nám popíše cestu za body a celkovým umístěním v závodě:
Po nevydařeném minulém finále na trati v rakouském Fuglau jsme nenechali nic náhodě, vyměnili poškozené díly, celé auto včetně převodovky a motoru prošlo kontrolou a v pátek ráno jsme s tátou mohli vyrazit z Olomouce směr Sosnová u České Lípy. Po příjezdu na závodiště jsme rozbalili zázemí, udělali technickou přejímku a mohli v poklidu u kluků z Hulína narazit soudek pěnivého moku.
Sobotním ránem nás probudil závod RX Cupu, dopoledne dorazil hlavní a jediný mechanik brácha a mohlo se začít připravovat na odpolední měřený trénink a 1. rozjížďku. Měřák se mi povedl zajet s druhým nejrychlejším časem v naší divizi a 21. časem napříč všemi divizemi. Následovala první a jediná sobotní rozjížďka, kde jsem obsadil 3. místo. Nedělní ranní start do 2. rozjížďky se nepovedl a obsadil jsem 5. místo. 3. rozjížďka byla dobře rozjetá, ale na jednom doskoku mi auto vyplo a než jsem jej nastartoval,bylo z toho v cíli opět 5. místo.

Po součtu bodů z rozjížděk to dalo 2.řadu do semifinále, kde se mi konečně povedl start a po pěkných soubojích z to bylo 2. místo, které zaručovalo 2. řadu ve finále. S vědomím postavení na startu mimo jiné proti třem škodovkám zadokolkám bylo jasné, že i při sebenejlepším startu nebudu v první zatáčce na lepším, jak 4.místě. Očekávaní se vyplnilo a já po výjezdu z první zatáčky byl dokonce na 5. místě ze šesti aut. V tu chvíli začal pořádný závod a skoro v každém kole jsem se prokousával pořadím v před a v cíli z toho bylo krásné a vydřené 2. místo.
Rychlost nám nechybí, ale jako jedni z mála jedeme synchronní převodovku, kde se musí řadit se spojkou a to nás na startu dosti limituje. Ale snad by už na další závod měla být od zimy objednaná převodovka HEWLAND.
Velké díky patří rodině, tátovi, bráchovi, Ondrovi Mezihorákovi – Silponix za přípravu auta, Viťovi za repas převodovky, všem lidem za podporu a hlavně DVH Racing teamu, díky kterému si můžeme plnit tento závodnický sen.
Svět motorů
V čase 03:20 můžete vidět proslov samotného Michala sklenáře: 

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10207469169-svet-motoru/219471291269098-mm-cr-v-rallycrossu-sosnova/

 

 

 

Tým Silponix Racing, DVH Racing