Michal Sklenář ve zkratce:

Závody v Sedlčanech máme za sebou,od sobotního tréninku ,který jsme vyhráli nám rychlost nechyběla. RozjížĎkami jsem prošel umístěním 1,2,1, to nám dalo v součtu nejvÍce bodu a pole position do finále, jenže počasÍ nám nepřálo a cca od 14:00 začAlo intenzivně pršet a finálová jízda se jela v prtrži mračen a neskutečně moc vody a bláta, joker lap skoro nešlo projet. Start se mi nepovedl a zařadil jsem se na 2 mÍsto, chvÍlemi jsem zkoušel utočit,ale vody a blata šlo na mé sklo tolik, že viditelnost byla malá a do risku jsem nešel,tak jsem to chtěl hlavně dovést celé do cíle , což se podařilo. Vezeme 2.místo v divizi SuperTouringCars do 1600.

Motoristická sezona se nám pomalu rozjela na plné obrátky a to platí i pro rallycrossové závody.
Po prvním závodě v Sosnové se republikový šampionát a mistrovství  Zony střední Evropy přesunulo 1.8-2.8. 2020 do Sedlčan.
Na tento závod se těšil i jezdec týmu DVH Racing, Michal Sklenář.
Pro maximální jistotu a přípravu se Honda CRX se kterou závodí, odvezla k Ondrovi do Silponix Racing na kompletní kontrolu motoru a celého auta. Bohužel ani Michalův brácha Lukáš ani Ondra se jako jeho mechanici tohoto závodu nemohli zúčastnit, takže veškerá tíha závodu a servis na závodech musel zvládnout samotný jezdec se svým tátou.
Páteční odpolední příjezd na závodiště do Sedlčan proběhl bez problémů, tentýž večer Michal stihl absolvovat technickou přejímku, kde v jeho kategorii STC 1600 bylo převzato 7 závodních aut. V sobotu po polední byly na plánu měřené tréninky a následně odpoledne první rozjížďka.
Celý závodní víkend vám popíše samotný jezdec :
Sedlčany patří k mé nejoblíbenější trati, ale jelikož jsme přestoupili jiné divize, nikdo nevěděl, jak se nám bude dařit proti soupeřům. Milé překvapení přišlo hned po měřeném tréninku, který jsem vyhrál a to mi dalo velký impuls do dalšího průběhu závodu.

Sobotní odpoledne byly na plánu 1. rozjížďka, která se jela na suchu, mě se povedlo dobře odstartovat a já ji s přehledem vyhrál. To bylo pro sobotu vše, následovala kompletní kontrola auta a spřádání plánů na neděli.
Nedělní probuzení nám moc úsměvu na tváři nevykouzlilo, protože v noci se přihnala bouřka se silným deštěm a ze závodní tratě bylo rázem bahniště a vzhledem k tomu, že naše divize startovala jako jedna z prvních bylo jasné obout ty nejlepší mokré pneu co máme, aby jsem tuto  2. rozjížďku důstojně odjel, což se povedlo a já skončil na druhém místě s nechtěným závažím v podobě 100 kg bahna.
Kolem poledne už trať oschla a s vědomím toho, že se nepojede semifinále jsem do 3. rozjížďky nastupoval s jasným cílem a to vyhrát. To se povedlo a mě to po součtu bodů dalo nejvyšší bodový zisk a zajištění první místa na startu finále.
Chvíli před naším samotným finále začalo opět pršet, což nevěstilo nic dobrého a plán na sucho, který byl dobře odstartovat a poprat se o vítězství se změnil na plán nějak odstartovat a hlavně tohle finále dojet a utržit co nejlepší bodový zisk. Nakonec i přes hrozivé podmínky z toho bylo v cíli krásné druhé místo v divizi SuperTouringCars do 1600.

Tímto bych chtěl hlavně poděkovat tátovi, který jako jediný byl celý závodní víkend po mém boku a plně mi nápomocen. Velké díky patří DVH Racing teamu, který mě podporuje a díky němu se můžu účastnit těchto závodů a v neposlední řadě Ondrovi ze Silponix Racing za přípravu auta.
Další závod nás čeká opět v Sedlčanech a to 5.9-.6.9. 2020 , kde budeme chtít opět útočit na příčky nejvyšší., tím jsou všichni příznivci a fanoušci rallyrcrossu srdečně zváni.

 

Tým Silponix Racing a DVH Racing