Startovní číslo 91 – Jezdec Radim Růžička a navigátor Roman Zábojník

Na tento závod se náš tým těšil již od začátku závodní sezony. Většinou už na konci května bývá slunečno, ale jak všichni víme, v předešlých týdnech nás nechtěl opustit silný déšť a sami jsme nevěděli, co nám vlastně počasí na tento závod nadělí za podmínky. Musíme říct, že jsme si tento závod velmi užili. V pátek 31.05. ráno jsme splnili administrativní přejímku, dále následovaly seznamovací jízdy a vzhledem k tomu, že byly k najíždění pouhé 3 RZ, téměř za chvíli bylo splněno. Odpoledne jsme také v pořádku splnili technickou přejímku s dvěma závodními vozy Honda Civic VTi 6.generace a mohli jsme se těšit na sobotní ráno, kdy usedneme do závodních aut a pojedeme na startovní rampu.

První, kdo se z našeho týmu postavil na startovní rampu byla posádka Ondřej Mezihorák a Daniel Hamšík se startovním číslem 60, kteří soutěžili ve třídě 9. Po této posádce následoval nováček v RALLY, a to jezdec Radim Růžička, kterého navigoval Roman Zábojník a ti, měli startovní číslo 91. Ti ale už soutěžili ve třídě 15.

Po prezentaci obou dvou posádek na startovní rampě mohli odjet na první dvě RZ a to: RZ1 Ivanovická brána I. a RZ2 Podivická I. Po těchto zdárně zvládlých erzetách jsme je v servisním zázemí netrpělivě očekávali. Jelikož číselný odstup těchto dvou posádek byl poměrně velký, první, kdo do servisu dojel byl Ondřej Mezihorák s Danielem Hamšíkem. Úsměvy od ucha k uchu byly pro nás jen potvrzením, že vše na rychlostních zkouškách proběhlo v pořádku. Mechanici týmu Silponix Racing pouze závodní vůz zkontrolovali a tato posádka mohla pokračovat na další tři RZ, které je čekaly. Více méně to samé proběhlo, když do servisu dojela posádka s číslem 91 – Radim Růžička a Roman Zábojník. Mechanici opět vše potřebné začali kontrolovat a kluci se naopak mohli věnovat rodině a přátelům, kteří je přijeli podpořit i s krásnou funklubovou vlajkou. Jakmile časový interval servisu uplynul, mohli jsme jen popřát hodně štěstí na další rychlostní zkoušky. Po odjetí obou dvou posádek po druhém servisu mechanici začali pomalu celé servisní zázemí dávat do aut a mohli jsme vyrazit k cílové rampě.

Startovní číslo 60 – Jezdec Ondřej Mezihorák a navigátor Daniel Hamšík

Výsledky:

Startovní číslo 60 – Jezdec Ondřej Mezihorák a navigátor Daniel Hamšík si odvezli domů vybojovaný pohár za 1.místo ve třídě 9, celkové 38. místo ze 101 startujících posádek.

Startovní číslo 91 – Jezdec Radim Růžička, kterého navigoval Roman Zábojník si domů odvezli také pohár za 1.místo ve třídě 15 a celkově skončili na 47. místě ze 101 startujících posádek.

Chceme poděkovat pořadatelům a všem soupeřům jak ve třídě 9. a 15., tak i všem soutěžícím v tomto závodě za perfektní jízdu.