Po Markovém rozmýšlení zajet si i něco jiného, než je okruh Vysoké Mýto se rozhodl dojet za námi už v pátek 17.07., aby se zúčastnil závodu v Kopřivnici 18.07.2020.
Pro Marka to byla velká neznámá, byť už jen proto, že vzdálenost od jeho domova činila cca 150 km a co si budem, když jsou závody dál od domova je to prostě jiné. Po přijetí do Kopřivnice Marek splnil administrativní přejímku a dostal startovní číslo 97. S dobrou náladou se postavil se svým závodním vozem Hondou Civic 5g na start. První byly dvě seznamovací jízdy, kde si se spolujezdcem projeli v klidu trať a napsali si vše potřebné. Nejen, že zde byl poprvé, ale ani počasí moc nepřálo a bylo dost proměnlivé. Chvíli svítilo slunce, chvíli pršelo a tak to bylo celý den. Díky větším časovým rozestupům na trati se muselo u startu čekat a o to více byl nervozní (v tom správném slova smyslu – už se těšil na závodní trať).

S úsměvem na tváři se vracel do servisu a těšil se na další RZ, kterých se jelo celkem 5. Po každé RZ se zlepšoval a zlepšoval. Když jsme sledovali, jak projíždí retardéry, každý další průjezd byl rychlejší. To ovšem nebyla jen domněnka, ale fakt, protože to dokazovaly i časy. Z celkově startujících 57. posádek se umístil na 13. místě a v kategorii do 1600 byl na 4. místě. Super výsledek ze kterého jsme byli nadšení.

 

Tým Silponix Racing