Ondřej Mezihorák x Vojtěch Mudrák:
Tentokrát jsme zavítali do Čech do Plzeňského kraje na 40. ročník Rallysprintu Pačejov, kde jsme startovali úplně poprvé a s novým náhradním spolujezdcem Vojtěchem Mudrákem a se startovním číslem 62. Náš týmový spolujezdec Daniel Hamšík měl totiž nohu v sádře, takže se muselo vymyslet náhradní řešení. Prostředí Pačejova jsme měli okoukané již z předchozího roku, kde jsme zajišťovali servis jiným jezdcům, ale rychlostní zkoušky nám byly zcela neznámé. Na místo jsme dorazili ve čtvrtek v noci, unaveni po dlouhé a náročné cestě. V pátek ráno nás čekala administrativní přejímka a seznamovací jízdy. Při seznamovacích jízdách jsme se přesvědčili o tom, že charakter zdejších rychlostních zkoušek je celkem odlišný od těch našich na Moravě a tratě jsou celkem rychlé. Nicméně se nám podařilo napsat slušný rozpis, ze kterého jsme měli oba dobrý pocit, což se potvrdilo i v sobotním závodě.

Do sobotního závodu jsme nastoupili s volnějším tempem a spíše v duchu seznámení se zdejšími erzetami. I tak nám to vycházelo po prvních dvou RZ na 1. místo ve třídě 9 a směřovali jsme na náš první servis.  Před servisem začal náš závodní vůz Honda Civic VTi lehce protestovat a do servisní zóny jsme ji museli dotlačit. Vypověděl službu rozdělovač, naštěstí jsme měli náhradní a do závodu jsme se v klidu vrátili beze ztráty. Čekaly nás další 4 RZ , ale počasí nám začalo dělat starosti. Vypadalo to, že by mohlo pršet. Pár rychlostních zkoušek bylo sucho a poté se déšť objevil. My měli obuty „suché“ pneu a ty na vodě moc dobře nefungují, navíc je to nebezpečné, ale nějak jsme to zvládli a 1.místo udrželi a zvýšili náskok. Projeli jsme posledním servisem bez potřebných oprav, počasí se umoudřilo, cesty oschly a my jeli s vědomím si poslední 2RZ pořádně užít a vyzkoušet, co Honda umí. Nakonec to pro nás dopadlo výborně a dovezli jsme se v pořádku do cíle bez šrámů na 1. místě ve třídě 9 s náskokem času 1 minuta a téměř 26 vteřin na druhého jezdce v naší třídě a celkově 31.místo z 96 startujících posádek.

 

Radim Růžička x Roman Zábojník:
Na tento Rallysprint jsme také pronajímali závodní vůz značky Honda a tuto dvojici už jistě znáte z předešlého reportu, kdy chlapi absolvovali svoji premiéru právě s naším vozem šedé barvy Rally Vyškov 2019. Rychlá dvojice získala na tomto, pro ně neznámém závodě 1. místo ve třídě 15 a 37. místo z 96 startujících posádek. Tímto chceme pogratulovat a těšíme se na další závody!

 

 

Děkujeme všem partnerům a sponzorům, díky kterým se mohl tento závod uskutečnit. DVH Racing, ABN baterie s.r.o., Motoforza s.r.o., Protlum, Stavebnictví Buršík, Silponix…
Tým Silponix Racing