Marka Horáka a Michala Menšla jsme vám představovali již v předešlých reportech. 20. července se oba zúčastnili s vozem Honda Civic VTi 5. generace na okruhovém závodě. Přečtěte si, jak tento závod probíhal od samotného začátku:
Dne 20.7.2019 jsme se zúčastnili závodu ve Vysokém Mýtě. Pořadatel této akce byl Amater Cup. Ráno, když jsme přijížděli do depa tak jsme se rozhlíželi a zjistili, že to nebude úplně tak jednoduchý závod. V naši třídě B od 1500ccm do 1900ccm bylo přihlášeno 11 aut. Konečně závod, kde jede dost aut v naší třídě a budeme moci porovnávat. V 9 hodin ráno byla rozprava s jezdci. Od 9:30 hod do 12 hod byli testovací jízdy. Měli jsme s sebou 4 páry gum, na kterých jsme zkoušeli testování. Po 2 hodinách jízd na okruhu jsme vybrali gumy, na kterých budeme schopni jezdit. Doufali jsme, že gumy vydrží do posledního závodu protože zbytek gum nefungovalo.

 

12.30 hod byla nainstalována časomíra a od 13 hod mohl samotnný závod začít. Byly plánovaný 3 jízd po dvou kolech. Všech 6 měřených kol bylo započítáno a museli jsme jet na jistotu. Jedna špatně projetá zatáčka znamenala, že na bednu se nikdo nedostane.
Odjela se první jízda a konečně byli i první výsledky. Rozdíly v časech byly v řádu desetin. Bylo jasné, že se jede na doraz. Já (Marek) jsem byl na 2. místě a Michal na 5. místě. Do druhého měřeného okruhu jsme nešli bezhlavě, ale snažili jsme se jet na jistou, protože každé zaváhání by znamenalo obrovský propad v pořadí. Bylo to velmi napínavé, ale vyšlo to. V druhých měřených jízdách se Marek zlepšil o necelou sekundu. Michalovo zlepšení bylo také skoro o jednu sekundu což znamenalo ve třetích jízdách jet úplně na hranu, co gumy a auto dokázalo. Vyšlo to !

Marek si domu přivezl první místo ze skupiny B a Michal který jezdil s jeho vypůjčeným vozem se umístil na pátém místě. Pro Marka veliká radost a pro Michala další zkušenost na okruhu. Oba se těší na další závody, ale hlavně na to až budou mít každý svůj vlastní vůz.
Tým Silponix Racing